Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/apache/domains/www.hellemann.ee/htdocs/includes/functions.php on line 504

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /www/apache/domains/www.hellemann.ee/htdocs/index.php on line 80
Helleman Tower Gallery

PRESSITEADE
 
Hellemann teatab: Teisipäeval 29. septembril kell 17.30 avatakse Hellemanni torni galeriis Mats Õuna isiknäitus LA DOUX BEAUTÉ. Retrostiilis fotonäituse keskmes on naisakt.

Poster Autori vanemate kogumiskirg moodustas juba lapsepõlvekodus antiigist tiine ja emotsionaal-selt viljaka õhkkonna. Inimliku otsesuhtlemise ja hüpermasstootmise eelse ajastu esteetilised kriteeriumid on autori väärtuste hierarhiasse kinnistunud sama enesestmõistetavalt nagu vuntsid David Suchet' kehastatud Hercule Poirot' nina alla. Saatuse keerdkäikude tulemusena on autor elu eksirännakute ringiga tagasi jõudnud oma kunagise lapsepõlve keskkonna rüppe. Näituse fotode miljööd moodustavate detailidena figureerivad seetõttu esemed ja mööblitükid, mis on autorile tuttavad juba süütutest poisipõlveaastatest, mil alasti, meelas naine oli üksnes irreaalne erekteeriv unistus. Siis materialiseerus too unistus vaid raamatutest vaadatud Wiiralti gravüüridel ning Giorgione maalidel. Autor ei taha ega suuda olla teadlikult moodne - sestap ei suhtu ta loomeprotsessi trenditeadlikult-kontseptualistlikult. Liikumapanevaks jõuks on ka antud näituse tööde puhul olnud puhtalt esteetiline ambitsioon - jäädvustada nelinurksel raamitud pinnal sedavõrd ilus pilt alasti naisest kui vähegi õnnestub. Näituse kitšimaiguline ja üksjagu peenutsev pealkiri viitab häbitu otsekohesusega samale - magus ilu. Prantsuse keel
pealkirjas viitab seosele nn "prantsuse postkaartidega", mis on olnud näitusel eksponeeritud fotode loomismootori määrdeõliks, ning parafraseerib samas ka märgina kinnistunud Federico Fellini 1960. aastal valminud filmi La Dolce Vita pealkirja.

Mats Õun on diplomeeritud teatrikunstnik. Kummatigi on viimaste aastate loominguline tegevus jagunenud hoopis keraamika ja fotograafia vahel. Lavastuslikud aktifotod on mingis suhtes aga olemuslikult üsna teatraalsed.

Mats Õun on Eesti Kunstnike Liidu liige, esinenud arvukatel grupi- ja ülevaatenäitustel, kujundanud lavastusi mitmetes teatrites, olnud tegev ajakirjaniku, rokiklubi programmijuhi, raadiotoimetaja, disaineri ja õppejõuna.

Antud näitus kuulub 1999. aastal alanud elukestvasse näitusteprojekti BestBefore, mis reali-seerub igal aastal vähemalt ühe personaalnäituse kujul ettearvamatul teemal ja hetkel sobivaimas tehnikas ning kannab täiendina numbrit, mis märgib näituse avamise hetkeks autoril täitunud eluaastat.
 
 
pressiteate koostas
Mats Õun
 
Näitus avatud 30.09 - 01.11 E –P 12.00 - 16.00
 
info: 56646598
L.Adrikorn
Hellemann tornigalerii
Müürivahe 48, Tallinn 10146